[aktualita] Bahamská centrální banka spus...
Centrální banka na Bahamách (The Central Bank of the Bahamas, CBOB) dnes prostřednictvím Twitteru oznámila oficiální spuštění před rokem poprvé avizované digitální měny Sand Dollar. Sand Dollar představuje oficiální celostátní digitální měnu vydávanou bahamskou centrální bankou a spadá tak do kategorie letos hojně diskutovaných CDBC. Vzhledem k tomu, že všechny ostatní digitální měny centrálních bank se nalézají buď ve fázi prozkoumávání, nebo v lepším případě v pilotním režimu s omezeným…

[aktualita] Platební platforma Wirex přid...
Platební platforma Wirex přidává podporu české koruny. “Přidání české koruny (CZK) umožní českým zákazníkům nakupovat, držet, směňovat a prodávat českou korunu a až 18 dalších tradičních měn a kryptoměn z jedné centralizované aplikace,” uvádí společnost. “Novinka umožní milionům uživatelů v České republice vkládat si na účet Wirex zdarma finanční prostředky s pomocí platební karty v místní měně. Uživatelé také získají přístup k bezplatným převodům IBAN a SEPA a nulovým poplatkům za směnu měn,”…

[aktualita] KB investuje do startupu Lemo...
Komerční banka skrze odnož KB SmartSolutions investuje do českého fintech startupu Lemonero, získává v něm podíl 11 procent. Lemonero poskytuje financování malým a středním e-shopům a KB má projekt podpořit v “ambici firmy být jedničkou na poli financování e-shopů v Evropě a zcela změnit způsob, jakým dnes e-shopy získávají provozní financování.” Za Lemonerem stojí Jan Laštůvka a Luboš Malík, kteří už dříve stvořili společnost MonkeyData zabývající se analýzami e-commerce. Právě tato firma je…

[aktualita] Jan Barta a spol. investují p...
Investiční fond Pale Fire Capital, za kterým stojí Jan Barta, Dušan Šenkypl a David Holý, vložil pět milionů eur, tedy přes 136 milionů korun, do startupu LitFin. Investoři tuto firmu označují za středoevropského průkopníka v litigačním financování neboli v investování do soudních sporů. “Od svého vzniku v roce 2018 investovala společnost zakladatele Maroše Kravce do více než 14 tuzemských i zahraničních soudních sporů v celkovém objemu nároků přesahujícím jednu miliardu eur. Princip podnikání…

[aktualita] T-Mobile spustí 1. listopadu ...
I třetí ze síťových mobilních operátorů oznámil spuštění komerční 5G sítě. T-Mobile ji do provozu uvede od 1. listopadu v Praze a v Brně.  „Na začátku listopadu se o provoz 5G sítě postará 180 vysílačů. Jejich počet vzroste do konce roku na 335 základnových stanic. Zákazníci budou moci 5G připojení využívat od 1. listopadu také v sedmi stanicích pražského metra na trase C, Roztyly, Chodov, Háje, Kačerov, Budějovická, Pankrác a Pražského povstání,“ popisuje operátor v tiskové zprávě.  TIP:…

Naše soukromí patří jen nám, říká přítelk...
Partneři Tereza Budková (30) a hokejista Ondřej Pavelec (33) si přísně střeží své soukromí. Modelka nyní přiznala, že i na společenské akce proto chodí mnohdy oba sami.

Akta Sex: Gillian Andersonové se podařilo...
Jedna generace ji milovala jako agentku, která pátrá po UFO. Pro dnešní mladé diváky je Gillian Andersonová svéráznou učitelkou sexu v oblíbeném seriálu Sexuální výchova, který běží na Netflixu. Do komediálního seriálu si herečka odskočila od rolí duševně problematických a komplikovaných hrdinek.

Protekce? Určitě ne. Punčochář mě neměl v...
Foodblogerka Pavlína Lubojatzky (25) šla do MasterChefa proto, aby se zviditelnila. To se jí bezpochyby podařilo, zná ji snad celé Česko. Kuchařka zavzpomínala na účast v kulinářské soutěži i na porotce. Její manžel Martin prozradil, zda se doma hádají a čím chtějí své příznivce v budoucnu překvapit.

Krajčo s Gottem nazpíval duet. Mistrovi s...
Zpěvák Richard Krajčo ještě předtím, než pro Karla Gotta složil hit Srdce nehasnou, stihl s mistrem nazpívat duet. Píseň ovšem mohla vyjít až nyní, rok po Gottově smrti. Krajčo pro pořad Showtime exkluzivně prozradil, jak to všechno bylo a proč muzikant hudební novinku tak dlouho tajil.


Romantická láska: Je nám vrozena, nebo je...
Jak to vlastně s tou romantickou láskou je? Zdá se, jako by na světě byla odjakživa. Tak jednoduché to však není…

Pět neočekávaných důvodů, navštívit Kazac...
S největší pravděpodobností vás překvapí, že Kazachstán, a nikoli ne Nizozemsko, je rodištěm tulipánů! Kromě toho, na rozdíl od Nizozemska, země, která láká tisíce turistů na každoroční rozkvět těchto delikátních zástupců flóry, v Kazachstánu rostou a kvetou tulipány ve volné přírodě bez lidského zásahu a zabírají mnohem větší prostor v oblasti! Zde najdete kolem čtyřicet ze 65 divoce rostoucích druhů květin existujících ve Střední Asii a 18 z nich je zahrnuto v Červené knize. A mezi nimi budou slavné tulipány Schrenka a Greiga.

Uvězněni na střeše světa. Jak se žije ve ...
Kyrgyzští kočovníci v Afghánistánu přežívají na jednom z nejodlehlejších, nejvýše položených a nejpůsobivějších míst na naší planetě. Je to život v nebeských výšinách – a peklo na Zemi.

Kde si nejlépe užít podzimní přírodu? Brd...
Počasí přeje, listy stromů se barví do odstínů červené, hnědé a žluté, lesy provoněly podzimem. Přemýšlíte, kam se v pěkných dnech babího léta vydat? Zkuste to do přírody Brdské vrchoviny. Podzimní léto tu bývá neobyčejně kouzelné.

Fear the Walking Dead: Skutečně Daniel zt...
Šestá série má za sebou druhou epizodu, přičemž prozatím jde o parádní podívanou. Pojďme se zaměřit na jednu ze zajímavých událostí druhého dílu.

Trickster: Kanadská stanice CBC přináší s...
Pokud hledáte nový seriál ke sledování, zkuste například kanadský seriál Trickster. Domorodý teenager Jared nevede zrovna snadný život a peníze se snaží získávat i prodejem extáze. Jeho život se obrátí naruby, když začne spatřovat podivné jevy a odhalí, že je magickou bytostí jménem Trickster.

The Flight Attendant: Kaley Cuoco zazáří ...
V listopadu nám představí služba HBO Max svůj další nový seriál, který tentokrát zpracuje knižní bestseller The Flight Attendant, v němž si hlavní roli střihne známá herečka Kaley Cuoco. Zahraje si letušku, která se jednoho dne v hotelu probudí s mrtvým tělem po svém boku.

The Witcher: U vodopádů aktuálně natáčejí...
V poslední době byla většina pozornosti upřena na herce Henryho Cavilla, nicméně nyní jsme se na place konečně dočkali i představitelek Yennefer a Ciri.

2020 JANFORMAN.com