[článek] Chyba ve VMware a převzetí kontr...
[5 minut čtení] Vychází Android Studio 4.0. Pohled do nejrychlejšího evropského superpočítače. Lenovo začíná na počítačích plně podporovat Linux. Nové VR headsety od HP a Lenova. Rostoucí problémy Huawei. Zprávy z IT, každý pátek na Lupě. Vždy v pátek připravuje reportér Jan Sedlák výběr zajímavých zpráv ze světa IT. Co se událo v tomto týdnu?

[aktualita] Firma IGNUM po Stable.cz kupu...
Webhostingová společnost IGNUM oznámila nákup hostingové divize společnosti Axfone, kterou od června začleňuje do svého portfolia. Cenu, za kterou transakce proběhla, firmy nezveřejnily. „Na dostupnosti a kvalitě služeb se pro stávající hostingové zákazníky Axfone LLC nic nemění. Naopak, po začlenění hostingové divize do IGNUMu získají přístup k celému portfoliu produktů skupiny WY Group,“ říká ředitel IGNUM Jaroslav Štětina. Právě slovenská skupina WY Group, za kterou stojí investiční fond…

[aktualita] Mapy.cz spustily v navigaci p...
Seznam.cz v rámci mobilní verze služby Mapy.cz přidal do navigace aktuální informace o provozu, výlukách, zácpách a především také plánovač alternativních tras. Informuje o tom na svém blogu. Nově tak například mobilní aplikace řidiče upozorní, že se přibližují k oblasti s omezeným vjezdem. Nechybí ale dokonce ani kontroverznější funkce, jako upozornění na policejní radary či aktivní hlídky. Nové funkce jsou zatím dostupné pouze pro území České republiky, potřebná data do aplikace proudí…

[článek] ČTÚ znovu mění podmínky aukce 5G...
[6 minut čtení] Je tady v pořadí už třetí návrh podmínek chystané aukce kmitočtů v pásmu 700 a 3500 MHz. Vrací se do nich například podpora případného čtvrtého operátora. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) ukončil probíhající veřejnou konzultaci a zveřejnil návrh zcela nových podmínek pro chystanou aukci 5G kmitočtů. K těm vypsal také novou veřejnou konzultaci, připomínky z té stávající nebude vypořádávat.

[aktualita] NetApp koupil startup podpoře...
Americká společnost NetApp koupila izraelskou firmu Spot, za kterou stojí zva spoluzakladatelé z izraelské armády. Podíl v tomto startupu skrze fond Springtide Ventures držela také česká investiční skupina KKCG (mimo jiné AutoCont či Cleverlance) a jde o pro ni o pěkné zhodnocení. „Prodej našeho desetiprocentního podílu ve Spotu nám přinesl šestinásobnou návratnost,“ uvedl majitel KKCG Karel Komárek. TIP: Vstup KKCG do izraelského startupu skončil u soudu, skupina se domáhá 120 milionů Kč …

Mám strašnou kliku na lidi, chlubí se her...
Herečka Pavla Tomicová (57) přiznala, že jí pauza kvůli omezením spojeným s pandemií koronaviru přišla vhod. Po náročném loňském roku si potřebovala oddechnout. Už se ale těší na divadlo, ovšem před plnohodnotným návratem k práci stihla natočit s Petrem Kotvaldem videoklip Brejle.

Nemám rád, když mi zakáže pít slivovici, ...
Manželé jsou desítky let, hrají spolu divadlo, cestují po světě a krásné jarní dny tráví na své zahradě. Luděk a Adina Sobotovi.

Nejhorší je neříct nic, tvrdí vévodkyně M...
O současných nepokojích v USA, které vypukly po smrti černocha George Floyda, poprvé veřejně promluvila britská vévodkyně Meghan. Ve videu se obrátila na studenty své bývalé střední školy. Již dříve mluvila manželka prince Harryho o zkušenostech s rasismem, jelikož její matka je Afroameričanka.

Nad mnoha rozhodnutími vlády budu nadosmr...
Lou Fanánek Hagen (53) překvapil v pořadu Rozstřel svým výrokem, že opatření proti šíření koronaviru mohou být spiknutím souvisejícím s novým světovým řádem. Hudební skladatel, textař a frontman skupiny Tři sestry prý přišel o práci z důvodů, které jsou podle něj přinejmenším diskutabilní.


Bitevní loď – to je opuštěný ostrov, na k...
Opuštěné město na opuštěném ostrově, který má tvar bitevní lodi. V Japonsku. Není to úžasná kombinace?

Podzemní svět v Gaze. Tunely jsou požehná...
Nejsou jen životně důležitou součástí šedé ekonomiky, nýbrž i smrtící pastí. Pro mnohé Palestince se staly symbolem vynalézavosti a snu o volném pohybu.

Šamani jsou mistry extáze. Návštívili jsm...
Jsou to šamani, které duchové povolali léčit těla, mysli a duše. A jejich počty rostou.

Jak se stát neviditelným? Zvířata umí měn...
Jsou tam, ale přece je nikdo nevidí… Mnohá zvířata se dokážou svojí barvou nebo tvarem těla zamaskovat tak dokonale, že predátoři nemají sebemenší šanci je spatřit - natož je ulovit.

In the Dark (2019): Fotky k epizodě Codep...
Murphy přemlouvá Jess, aby jí pomohla s drogovou misí, zatímco se Felix nachází v právních nesnázích. Deanův parťák Gene začíná dokazovat, že má na svou práci talent a poskytuje Deanovi stopu, která by mohla rozhodit Murphyiny plány. Nia zpochybňuje Darnellovu loajalitu a Murphy navštěvuje Maxe.

Peaky Blinders: Kdo byl první volbou pro ...
Po pěti úspěšných řadách si dnes v roli Thomase Shlebyho už težko dokážeme představit někoho jiného než Cilliana Murphyho. První volba představitele, pro dnes již ikonickou roli, bude však pro mnohé velmi překvapivá.

13 Reasons Why: Jaké teorie o čtvrté séri...
Už zítra nás čeká premiéra čtvrté série 13 Reasons Why, která zakončí příběh studentů z Liberty High. Proto není divu, že na internetu koluje spoustu teorií o tom, čeho se v ní můžeme dočkat. A my je zde pro vás shrnuli.

Star Wars: Finn jako revolucionář v boji ...
Colin Trevorrow měl jasnou představu, co provede s postavou Finna. Ten se měl v Epizodě IX stát klíčovou osobou, která probudí v lidech zájem o revoluci. Trevorrow měl tedy jasné smýšlení i o Johnu Boyegovi, který nyní jako revolucionář hájí podobná práva v našem skutečném životě.

2020 JANFORMAN.com