Při poskytování služeb nám pomáhají COOKIES. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.
Vítejte na mém webu - občas také fotím - pár fotek si můžete prohlédnout na flickru. Některé moje technické poznámky lze nalézt v mojí wikipedii.

[článek] eŠopák: Potřebují e-shopy »
Tento týden si oba velcí hráči tuzemské e-commerce scény užili se svými novinkami. Koloniál se naučil poslouchat a Alza se svými teslami udělala možná až neplánované haló. V úterý v hlavním pražském showroomu Alzy zaparkovaly dvě Tesly. Mezi kavárnou, bitcoinovým automatem a displejem ukazujícím tajná hesla typu R097 nebo Z770 se objevila červená lákadla, která nechávají zhoustnout prostor u výdeje objednávek ještě víc.

[aktualita] TI: Zákon o hazardu přinesl na »
Česká pobočka Transparency International a organizace Občané proti hazardu po půl roce zhodnotily, jak v Česku zafungovala novela zákona o hazardu, která měla hazard omezit. Výsledky jsou podle ní polovičaté: herních automatů přibylo a ministerstvo financí pořád nezřídilo zásadní registr hráčů. V oblasti internetového hazardu obě organizace konstatují určité zlepšení. „Desítky provozovatelů svou činnost v ČR ukončily nebo zmrazily a většina velkých ‚hráčů‘ nová pravidla striktně dodržuje,“…

[aktualita] Google začal z výsledků »
Kromě čísel účtů, platebních karet, obrázků podpisů nebo sexuálních fotek nahraných bez souhlasu uživatele začne Google z výsledků vyhledávání odstraňovat také nový druh citlivých osobních údajů: data ze soukromých záznamů o zdravotním stavu uživatelů. Na nenápadnou změnu v Zásadách pro odstraňování obsahu upozornila agentura Bloomberg. Agentura novinku interpretuje, jako by Google tato data z výsledků měl odstraňovat automaticky. Spíš ale jde o to, že Google tato data odstraní, pokud o to…

[aktualita] Britský Openreach otestoval »
Kapacity současných rezidenčních optických sítí mají do budoucna poměrně zajímavou rezervu. I tak by se dal vyložit výsledek pokusu britské telekomunikační firmy Openreach, která provozuje infrastrukturu pro British Telecom (BT). V laboratorních podmínkách dokázala na standardních optických linkách dosáhnout kapacity 100 Gb/s. „Naše demonstrace využívá standardní FTTP (Fibre-to-the-Premises, tedy sítí s optikou ‚až do domu‘ – pozn. redakce) připojení a pokročilé přenosové technologie, které…

[článek] Václav Provazník (IBM): Umělá »
IBM je jedna z IT firem, které naskočily na trend umělé inteligence a věří, že přichází další transformace. Uvnitř: VIDEO a AUDIO. [Partnerské video] – „Tak jako průmyslová revoluce před mnoha sty lety transformovala svět, digitální revoluce transformovala fyzický a průmyslový svět do světa počítačového. Přichází další revoluce, další změna, kdy se digitální svět posouvá dále a dramaticky změní svět,“ říká ve videorozhovoru Lupy Václav Provazník ze společnosti IBM.

Nevzala jsem si Jamese Bonda, říká o »
Herečka Rachel Weiszová (47) se za Daniela Craiga (49) provdala v roce 2011, kdy ho svět už znal jako Jamese Bonda. Nyní přiznala, že doma s agentem 007 nemá nic společného a chová se úplně jinak.Další články k tématu:Rachel Weiszová: Veřejné zhroucení celebrit je pro lidi relaxacíWeiszová o manželství s Craigem: Pořád se ještě červenámHerec Daniel Craig řekl své ano kolegyni Rachel WeiszovéWeiszovou po rozchodu utěšuje agent 007, Na Vánoce byla s Craigem

Gwyneth Paltrowová chce skončit s hraním a »
Gwyneth Paltrowová (44) naznačila, že se zřejmě stáhne z Hollywoodu. Oscarová herečka se totiž plánuje více věnovat podnikání coby blogerka a vydavatelka internetového magazínu Goop. Tento projekt si od ní žádá stále více času a energie.Další články k tématu:Paltrowová pila osm dní jen kozí mléko, chtěla se zbavit těžkých kovůPaltrowová změnila životní styl, když její otec dostal rakovinuPaltrowová: Nikdo si nezaslouží peníze, jaké dostává Robert Downey Jr.Gwyneth Paltrowová má nového přítele, je to produkční seriálu GleeBrad Pitt byl pro mě moc dobrý, říká Gwyneth Paltrowová

Role otce mi začne, až bude syn kopat do »
Herec a moderátor Petr Vojnar (41) prohlásil, že roli otce si začne užívat až později. Prý si rád počká, až synovi budou tři roky. „Mám fantastickou ženu a ta se o vše postará,“ řekl pro iDNES.cz.


FOTOGALERIE: Z Prahy až do Mongolska aneb »
Už posedmé odstartoval z pražských Kbel vojenský letoun CASA s koňmi Převalského na palubě, aby za pouhých 24 hodin později přistál v Mongolsku. Počet koní přepravených v rámci projektu Zoo Praha tak stoupl na dvacet sedm.

Chuť žít
Více než 100 uprchlíků na gumových a dřevěných lodí zachránila během jednoho dne humanitární loď Vos Hestia. Většina přistěhovalců pochází z Bangladéše. Doufají, že když se dostanou do mezinárodních vod Středozemního moře, pomoc přijde.

Meditace a jóga mění naše DNA
Jógová studia a meditační centra si už dlouho nemůžou stěžovat na nedostatek klientů. Někdo je navštěvuje, protože si myslí, že jde s dobou. Převážná většina lidí v nich ale hledá zklidnění a dosáhnutí vyrovnanosti. Jedna několikaletá vědecká studie jim teď dává za pravdu.

Putování za potravou
Největší hromadný přesun suchozemských savců zachytil před pár dny v Africe německý fotograf Ingo Gerlach.

Pretty Little Liars: Fotografie k »
Po sedmi sériích se spleť tajemství rozpadá a identita A.D. bude konečně odhalena. Jak celá hra skončí?

Star Wars: Daniel Logan má perfektní věk »
Sice je to neuvěřitelné, ale od premiéry Epizody II uběhlo už patnáct let. Za tu dobu Daniel Logan, který si malého Bobu právě v tomto filmu zahrál, pěkně vyrostl a rád by si Fetta ještě zahrál. Dá mu studio Disney šanci v sólovém filmu o nejslavnějším námezdním lovci, o kterém se stále mluví?