[aktualita] Brněnské DRFG vydá dluhopisy ...
Tuzemská finanční skupina DRFG Davida Rusňáka chce získat další velké peníze na investice do telekomunikací. Skupina skrze firmu DRFG Telco Bond 5G vydá dluhopisy za dvě miliardy korun. Akci už schválila Česká národní banka, trvat má deset let. DRFG si na finanční trhy prostřednictvím dluhopisů pro peníze chodí poměrně často. V minulosti už takto získala řádově miliardy korun. Vedle realit získané prostředky vkládá do telekomunikačního byznysu. V něm se firmě otevírají zajímavé možnosti s tím…

[aktualita] Amazon získal povolení vyslat...
Oběžnou dráhu kolem Země zahustí další satelitní roj. Americká e-commerce společnost Amazon oznámila, že od Federal Communications Commission (FCC) získala povolení k vypuštění 3236 družic, které budou poskytovat vysokorychlostní internetové připojení. Projekt nese název Kuiper a jeho satelity se mají pohybovat ve výškách mezi 590 a 630 km nad zemí. Ke komunikaci mají využívat pásma 17,7 – 18,6 GHz a 18,8 – 20,2 GHz (ve směru vesmír – Země) a  27,5 – 30,0 GHz (ve směru Země – vesmír). Amazon…

[aktualita] DDoS útoků na jaře oproti loň...
Počet DDoS útoků letos láme rekordy a to nejen v absolutních číslech, podle odhadů z pravidelného kvartálního reportu o DDoS útocích od společnosti Kaspersky se  jejich počet během druhého čtvrtletí meziročně ztrojnásobil. Rekordní byl již začátek roku a absolutní počty za obě období se tak příliš neliší. Počet útoků, které společnost detekovala, byl ve druhém čtvrtletí roku 2020 o 217 % vyšší než ve stejném období v roce 2019, oproti prvnímu čtvrtletí jejich počet vzrostl o 5 %. již samotný,…

[aktualita] Media Bohemia žádá o úpravu h...
Provozovatel ostravského rádia Helax žádá vysílací radu o souhlas s úpravou hudebního profilu stanice. Zatímco podle stávajících licenčních podmínek musí rádio hrát „převážně hudbu posledních 20 let“, po úpravě by se chtělo přiblížit formátu, jaký mělo na konci 90. let. Podle navrhované změny by se playlist rozšířil o hudbu od 80. let. „Hlavním důvodem pro tuto novou úpravu je naše snaha hudební formát programu Helax více rozšířit a vyjít tak vstříc požadavkům našich posluchačů. Z našich…

[článek] Aukce 5G kmitočtů: Jak ČTÚ a min...
[14 minut čtení] Rozmíchejte kus podmínek z roku 2019 s možností získat přístup do celostátní sítě i bez aukce, přidejte právo z běžící dražby odstoupit, zamíchejte a nechte podusit. Bude výsledkem dobrota, nebo břichabol? Po téměř roce nečekaných zvratů vyhlásil Český telekomunikační úřad (ČTÚ) podmínky aukce tzv. 5G kmitočtů. Stalo se zároveň s vypořádáním připomínek z veřejné konzultace, kterou úřad spustil k v pořadí už třetí verzi návrhu podmínek. ČTÚ přitom nevyhověl v podstatě žádné z námitek operátorů k hlavním principům aukce a přijal jen některé připomínky směřující k formálním detailům (ani ty ale nejsou bez zajímavosti). Jak má tedy aukce podle představ úřadu vypadat?

Křížková už má náhradu za kolegyni Lekešo...
Sportovní moderátorka Barbora Černošková bude novou parťačkou Lucie Křížkové v pořadu Sama doma. Bývalá misska tvořila dvojici se Stáňou Lekešovou, která zemřela loni po Vánocích. Černošková se na novou práci moc těší, bere ji jako výzvu a prozradila, že se i nadále bude věnovat sportu.

Kelly Osbourne si téměř není podobná. Zhu...
Dcera zpěváka Ozzyho Osbournea Kelly (35) se na sociálních sítích rozpovídala o svém boji s kily navíc. Fanouškům se pochlubila, že je nyní o 39 kilogramů lehčí. „Tvrdě jsem dřela,“ vzkázala.

Herci Tarzana napříč věky: Koho pokousal ...
Filmy o Tarzanech vznikají už déle než sto let. Během té doby se na liáně zhoupla řada herců, a přestože ztvárnili stejnou postavu, jejich osudy byly zcela rozdílné.

Antonio Banderas na své šedesátiny oznámi...
Místo oslav šedesátých narozenin se herec Antonio Banderas může těšit na dva týdny úplné karanténní izolace. Má totiž covid-19. Španělský rodák to v pondělí 10. srpna oznámil fanouškům s tím, že jeho test na onemocnění byl pozitivní.


Balaton je zase in! Poznejte zblízka „maď...
Balaton je destinací, kde si můžete obnovit zašlé vzpomínky na retro dovolenou v Maďarsku, ale také získat mnoho zbrusu nových! 

Tajemství stavitelů pyramid: jak přepravo...
Až čtyřtunové jednolité kamenné bloky tvoří velké egyptské pyramidy v Gíze. Kolem stavby monumentálních hrobek faraonů staré říše panuje dodnes plno záhad. Jednou z nich byla i přesná technologie přemísťování ohromných bloků na stavbě.

Předurčuje jméno váš osud, nebo na něm ne...
Platí latinské příslový Nomen est Omen (Jméno je osudem)? Řada výzkumů to opakovaně potvrzuje a jiné naopak vyvrací.

6 mýtů o lidském těle, kterým jste možná ...
Z pověr a dezinformací se v průběhu let mnohdy stane pravda. Vědci tak často vysvětlují, zda nejvíce tepla opravdu uniká skrz hlavu, jestli vlasy a nehty rostou i po naší smrti, a co v našem těle děje, když omylem spolkneme žvýkačku.

Legends of Tomorrow: Legendy hlásí návrat...
I seriál Legends of Tomorrow se vrátí na televizní obrazovky, ale bude to až v roce 2021. Kromě toho tu máme také příjemnou zprávu pro fanoušky Astry, protože postava se bude vyskytovat i v šesté řadě a nadále budeme prozkoumávat dynamiku mezi Astrou a Johnem.

Agents of S.H.I.E.L.D.: Příště uvidíte: K...
Agenti, kteří jsou v pasti díky Nathanielovi a Sybil a jejich eliminaci S.H.I.E.L.D.u z his­torie, se musí spoléhat na své silné stránky, aby přechytračili a překonali Chronicomy. Toto je jejich nejdůležitější boj a přežití bude vyžadovat pomoc přátel a spoluhráčů, minulých i současných.

Fargo: Fargo se vrátí na konci září
Po nuceném odkladu premiéry kvůli koronaviru jsme se dočkali dobré zprávy. Čtvrtá série začne dvěma díly 27. září a čeká nás celkem 11 epizod. V článku si můžete prohlédnout plakát.

The Alienist: Titulky k epizodě Last Exit...
České titulky k sedmému dílu druhé řady The Alienist s podtitulem Angel of Darkness jsou hotové. Přeložili je pro vás @KevSpa a @gongis. Hezky se bavte a po zhlédnutí nezapomeňte epizodu ohodnotit.

2020 JANFORMAN.com