[aktualita] Televizi Kuki je možné ovláda...
Televize Kuki jako první IPTV služba v Česku představila aplikaci pro chytré hodinky Garmin. Diváci taky nyní mohou své chytré hodinky využívat jako dálkové ovládání libovolného koncového zařízení s Kuki, jako je televize nebo set-top box.  „Na začátku byl vývoj aplikace jen volnočasovým projektem jednoho z našich programátorů. Nápad se nám ale zalíbil, a tak jsme jeho vývoj podpořili,“ říká Marek Bukal, zakladatel televize Kuki.  Kromě základních funkcí jako zobrazení seznamu TV kanálů,…

[aktualita] ČT3 bude mít od února svou do...
Každé všední dopoledne doplní stávající zpravodajství České televize nová relace Zprávy ČT3. Vysílat se bude poprvé v pondělí 1. února od 10.15 hodin. Nový pořad bude mít tři ucelené bloky shrnující aktuální domácí dění, zahraniční přehled i to nejdůležitější a nejzajímavější z regionů. Bude se vyznačovat rovněž přehlednějším grafickým zpracováním a klidnějším tempem moderace. Moderace se ujmou Kateřina Bílková, Petra Křížková a Jiří Svoboda.

[aktualita] Bezrealitky.cz: Pád turismu v...
Průměrné ceny nájmů v Praze podle serveru Bezrealitky.cz v souvislosti s útlumem turismu kvůli koronaviru klesly asi o 5 %, na úroveň roku 2018. Lupě to řekl výkonný ředitel portálu Hendrik Meyer.  Propad se projevil hlavně na jaře, kdy na serveru denně přibývaly desítky bytů určených ke krátkodobému bydlení. Bezrealitky.cz v loňském roce zprostředkovaly pronájem 47 049 domů a bytů. „Nájmy za loňský rok zažily růst a opětovný pád. Nejvíce to bylo cítit v Praze, kde propady zajistil odliv…

[článek] API se stane minulostí. Český Su...
[6 minut čtení] Superface má odstranit problémy s propojováním různých aplikačních rozhraní a vše automatizovat. Startup Superface je další z neustále rostoucí řady českých projektů s rizikovým kapitálem ze zahraničí. Firma získala 1,3 milionu eur, tedy asi 34 milionů korun, od německého fondu 42CAP se zapojením tuzemských Tensor Ventures a vývojářů Applifting. Jde o takzvané pre-seed kolo, na jehož poměry je vkládaná částka poměrně vysoká.

[aktualita] Za porušení GDPR v Česku padl...
Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) rozdělil od začátku platnosti směrnice GDPR do konce loňského roku pokuty za 2 889 000 Kč. Úřad kvůli porušení směrnice obdržel 7 179 podnětů a stížností, přičemž zahájil 144 kontrol. Lupě to potvrdil zástupce mluvčího ÚOOÚ Vojtěch Marcín. ÚOOÚ tak upřesňuje informace zveřejněné minulý týden mezinárodní advokátní kanceláří DLA Piper, podle jejíhož průzkumu lidé nahlásili 1 031 případů porušení směrnice.  V rámci celé Evropské unie pak státy za porušení…

Pamela Andersonová se pošesté vdala. Vzal...
Třiapadesátiletá hvězda Pobřežní hlídky Pamela Andersonová se pošesté vdala. Vzala si svého bodyguarda, kanadského kulturistu Dana Hayhursta. Předchozí manžel Jon Peters herečku opustil pouhých dvanáct dní po svatbě.

Hory jsou má láska, ale manžel na ně nežá...
Připnout na lyže pásy a vyrazit do hor na vandr. Skialpinismus má i v Česku již mnoho nadšenců. Propadla mu také moderátorka Lucie Výborná. „Hory jsou neuvěřitelný zdroj energie. Slastný pocit je pro mě spojen se šlapáním nekonečné pláně, která se třpytí jako diamanty,” říká.

Herec Jan Hájek o Němcové i epilepsii. Po...
Po seriálu Božena, kde hrál Jan Hájek manžela hlavní hrdinky, se o něm dost mluví. Někdo si možná říká: Kde se ten skvělý herec vzal? Proč ho známe až teď? Že má talent, mu říkali odjakživa. Taky mu domlouvali: Honzo, nenič se! Nebral na sebe ohledy. Dnes ví, že dělával chyby, ale v posledních letech dozrál.

Braly se jako lesby, po oznámení o změně ...
Herec Elliot Page (33), který býval ženou a nedávno oznámil, že je transgender, a choreografka Emma Portnerová (26) se rozvádějí. Žádost o rozvod by podána v New Yorku. Manželství jim vydrželo tři roky.


Partnerova vůně pomáhá ženám zbavit se st...
Vědci z kanadského Vancouveru zjistili, že když měly ženy možnost si v průběhu stresové situace přivonět ke košili, kterou předtím nosil jejich partner, hladina kortizolu u nich klesla. Naopak stoupla při setkání s pachem cizího muže.

Úžasné archeologické objevy
Po celém světě se nalézají cenné informace o životě dávných civilizací, které stačí "jen" objevit…

Češi míří na Zanzibar. Ráj v Tanzanii nab...
Už vás nebaví každodenní změny a omezování? Zimní počasí vám na náladě nepřidává? Chcete se opět rozlétnout do světa a cítit se svobodně? Vydejte se na Zanzibar. Dovolenou v Tanzanii volí čím dál více Čechů, a to nejen kvůli tomu, že do země lze vycestovat bez negativního testu na Covid-19, ale i kvůli krásám, které Zanzibar nabízí.

Nejstarší tetování objeveno na 5000 let s...
Důležitý milník v historii tetování díky mumiím muže a ženy, které byly spolu s dalšími čtyřmi vykopány v roce 1890. Infračervené fotografie nyní odhalily zajímavé symboly na různých částech jejich těl.

Fantastická zvířata 3: Eddie Redmayne mus...
Fanoušci ihned začali spekulovat o tom, proč se natáčí ve vodě. Čekají nás nové nestvůry?

Báječný den: George Clooney přišel na pla...
Tequilový dýchánek Clooney nerozdýchal, ale s podporou Pfeiffer se vše zvládlo.

Bleskovky: Dokument HBO prozkoumá otevřen...
Seznámíme se s židovskou mystikou, posedlostí mořskými panici nebo židovskými démony.

Život v jednom dni 2020: YouTube v unikát...
Co se dělo na Zemi 25. července 2020? To zjistíte v dokumentu režiséra Kevina Macdonalda a producenta Ridleyho Scotta.

2020 JANFORMAN.com