[článek] Český Productboard získal další ...
[2 minuty čtení] Po vstupu rumunského UiPath na burzu se rýsuje další jednorožec z našeho regionu. K ohodnocení ve výši jedné miliardy dolarů má blízko. Český softwarový startup Productboard pokračuje ve svém každoročním nabírání velkého kapitálu. V roce 2018 firma získala osm milionů dolarů, o rok později to bylo 10 milionů dolarů, loni přidala dalších 45 milionů dolarů a nyní hlásí čerstvých 72 milionů dolarů, tedy asi 1,5 miliardy korun. Productboard už si celkově přišel na 136,7 milionu dolarů, téměř tři miliardy korun.

[aktualita] Signal se zmocnil hackovacích...
Tvůrce privátní chatovací aplikace Signal Moxie Marlinspike oznámil na blogu, že se mu podařilo získat tašku s hackovacími nástroji od firmy Cellebrite, které využívají bezpečnostní složky pro získávání dat ze zabezpečených zařízení a aplikací. Při zkoumání nástrojů přitom zjistil, že software od Cellebrite má sám řadu bezpečnostních chyb a zranitelností. Hackerské nástroje se skládají z programu UFED a Physical Analyzer, a sady propojovacích kabelů, přičemž Cellebrite na konci loňského roku…

[aktualita] Při březnových kontrolách ruš...
Český telekomunikační úřad při březnovém zkoumání stížností na nekvalitní televizní příjem zjistil, že na jednom z vysílačů byla technická závada. Informoval o tom ve své pravidelné monitorovací zprávě. Z dostupných informací vyplývá, že šlo o dokrývač v Jiřetíně pod Jedlovou pro multiplex České televize. Věc už byla vyřešena. Celkem bylo za březen uzavřeno 83 případů rušení televizního příjmu. Výsledkem šetření byla ve 45 případech závada zařízení diváka, ve 22 případech rušení ustalo …

[aktualita] Počet mladých diváků TV klesá...
Televizní vysílání každý den sleduje 6,9 milionu Čechů. Měsíčně televizní vysílání osloví až 95 % televizní populace. Největšími fanoušky televize jsou diváci střední a starší generace, naopak počet mladých diváků klesá. Potvrzují to souhrnná data z dlouhodobého elektronického měření sledovanosti. Na českém trhu ho zajišťuje pro Asociaci televizních organizací agentura Nielsen Admosphere. Data představuje třetí vydání publikace Atmedia Navigator, v němž český televizní trh podrobně popisuje…

[aktualita] Základní registry budou mít n...
Správa základních registrů bude od 29. 5. 2021 14:00 do 30. 5. 2021 20:00 nacvičovat provedení disaster recovery plánu.  V uvedeném období nebudou dostupné základní registry, což způsobí i nefunkčnost přihlašování prostřednictvím Národního bodu pro identifikaci a autentizaci (NIA). Celou zprávu o odstávce najdete na webu Správy základních registrů.

Svou hubenou postavu jsem kdysi nesnášela...
Christina Aguilera (40) se rozpovídala o tom, jak v počátcích kariéry nesnášela svou příliš hubenou postavu bez náznaku křivek. Dvojnásobná maminka se dnes snaží naučit zdravé sebelásce a nepovrchnímu vnímání krásy svou dceru Summer Rain (6).

Vždy budu ten roztomilý kluk z Lásky nebe...
I když loni oslavil třicáté narozeniny a zahrál si v mnoha úspěšných filmech a seriálech, pro mnohé bude Thomas Brodie-Sangster navždy hlavně roztomilou dětskou hvězdou z romantické komedie Láska nebeská z roku 2003.

Hlavně nechtít s ničím poradit na sociáln...
Babyboom pokračuje. Martina Pártlová, zpěvačka a členka tria 3v1, z jehož videí se staly hity internetu, je těhotná. Že na tom není nic zajímavého? U ní ano. Bylo jí čtyřicet, má mladšího partnera, za sebou zdravotní malér. Často slýchala: A ty nebudeš mít dítě?

LÁSKA POD LUPOU: Sny si plníme průběžně, ...
Letos v květnu oslaví dvacet let, co jsou spolu. Herec a režisér Lumír Olšovský (47) a jeho partner, divadelní historik Pavel Bár (37), uzavřeli v roce 2010 registrované partnerství. Nyní v seriálu Láska pod lupou pro iDNES.cz zavzpomínali nejen na začátky svého vztahu.


Je to venku!
Co? Jarní venkovní fitko nebo chcete-li tělocvična, vitamín D, svěžest, vůně, barvy, pohyb… Květiny vykvétají navzdory veškerým omezením a motýli přelétají svobodně hranice okresů i krajů bez jakýchkoli dokumentů. Venku se dýchá volně a ptačí písně navozují pocit klidu a míru, přestože jimi pěvci vyhlašují válku o území. Pravda, občas do toho všeho ještě trochu zasněží, ale to je taková legrační povinnost aprílového počasí, které to tento rok možná poněkud přehání.

Překvapivé zákulisí slevových kódů: Od lí...


Jak může finanční gramotnost ovlivnit váš...
V dnešním světě vedle sebe žijí lidé s miliardovým jměním a ti, kteří jsou bez domova nebo počítají drobné na jídlo. Tyto dvě skupiny se od sebe obvykle liší myšlením a ochotou riskovat.

Je pro člověka pobyt ve vesmíru nebezpečn...
Příznivci kosmonautiky jsou už celí natěšení, až lidstvo uskuteční první misi na Mars, vědci z NASA si však zatím ještě nejsou ani jisti, zda dlouhodobý pobyt ve vesmíru není pro člověka příliš riskantní. Pokusným králíkem je v tomto ohledu americký astronaut Scott Kelly.

Spirála strachu: Saw pokračuje - Tentokrá...
Nová upoutávka poodhaluje zabijákovy pohnutky. Režisér slibuje, že tentokrát násilí není samoúčelné a čeká nás vyšší úroveň zábavy.

2149: The Aftermath – Trailer představuje...
V budoucnosti se lidé propojují výhradně online, protože planeta je zamořena a venku je nebezpečno. Nebo je to celé lež?

Shout It Out Loud: Netflix zfilmuje dráhu...
Režisér Pirátů z Karibiku chystá hudební novinku o ikonických hudebnících.

Kyslík: Trailer představuje klaustrofobic...
Hororový režisér Alexandre Aja uzavřel Melanie Laurent do moderní „rakve“, ve které dochází kyslík.

2020 JANFORMAN.com