Learning never exhausts the mind Art is never finished, only abandoned The noblest pleasure is the joy of understanding

V Plzni začala jezdit chytrá tramvaj přip...
V Plzni začala na univerzitním testovacím okruhu jezdit první takzvaná chytrá tramvaj. Na jejím vývoji spolupracuje konsorcium čítající Intens Corporation, Škoda Group, CEDA Maps, Západočeská univerzity v Plzni a ČVUT, a to v rámci projektu DIDYMOS financování ministerstvem dopravy a Technologickou agenturou ČR.

Zlatá AI horečka ocenila český software v...
Český software Ataccama ONE od společnosti Ataccama se dostal na přední příčky v dalším žebříčku analytických společností, podle jejichž informací se vedení firem a organizací rozhoduje při nákupu IT.

Antimonopolní úřad začal posuzovat prodej...
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zahájil správní řízení o povolení velké akvizice na českém telekomunikačním trhu. Jedná se o prodej telekomunikačních aktiv operátora Nordic Telecom do rukou O2. O uzavření dohody o prodeji mezi firmami jsme psali před dvěma týdny.

Státní IT podnik NAKIT loni zvýšil tržby ...
Státní IT podnik Národní agentura pro komunikační a informační technologie (NAKIT) loni dosáhl na tržby necelé 2,1 miliardy korun, meziročně o zhruba dvě stě milionů více. Zisk po zdanění klesl z 9,7 na 4,9 milionu.

Test Wi-Fi 7 vs. Wi-Fi 6: Další zvýšení r...
Jaký pokrok přináší uživatelům nová generace Wi-Fi? Porovnali jsme výkon nejnovějších standardů bezdrátových sítí.

Dan Bárta chybějící zub svedl na mě. Pak ...
Zpěvačka Helena Vondráčková (77) prožívá úspěšný rok, který je spojený hned s několika výročími. Jedno souvisí i s jejím vizážistou Zdeňkem Fenclem. V rozhovoru pro iDNES.cz zpěvačka prozradila nejen to, jak se spolu seznámili. Prozradila také, jak to bylo s vybitým zubem Dana Bárty na jejím koncertě.

Trans žena Lenka Králová se rozchází s ma...
Softwarová inženýrka Lenka Králová (43) se narodila v mužském těle, ale vždy se cítila být ženou. Tou se stala po podstoupení hormonální léčby ve svých třiceti sedmi letech. Trans aktivistka a moderátorka si loni vzala svou partnerku Nelu Kozojedovou. Nyní se však na Instagramu svěřila s tím, že se zamilovala do někoho jiného a s manželkou se proto po tříletém vztahu rozchází.

Hlava v záchodě i hněv KGB kvůli košili. ...
Geny se nedají ošálit. Čím je herec David Suchařípa starší, tím více se podobá svému otci, uznávanému divadelníkovi a svéráznému představiteli filmového Fauna v jeho pozdním odpoledni Leoši Suchařípovi. Jak David na tátu vzpomíná? Proč se nikdy nebál srovnávání s ním? A jak se dostal k závodění v rallye?

Z rošťáka mladým princem. George slaví 11...
Je už tradicí, že princ William s manželkou na narozeniny svých tří děti zveřejňují jejich nové fotky, které pořídila princezna Kate. Princ George, kterému je 22. července 11 let, se dočkal černobílého portrétu. Po dříve rošťáckých narozeninových snímcích ten poslední působí seriózněji a je vidět, jak moc George vyrostl.


AI v každodenním životě: Neviditelní pomo...
Umělá inteligence (AI) se stala nedílnou součástí našeho každodenního života, ačkoli si to často ani neuvědomujeme. Od chytrých domácností přes zdravotní péči až po generativní umělou inteligenci, AI přináší inovace, které nám usnadňují a zpříjemňují život. Pojďme se podívat na konkrétní způsoby, jak AI působí v různých oblastech našeho života.

Krásní a smrtící. Nejhorší zabijáci Rudéh...
Rudé moře je nejen úžasným místem na odpočinek a potápění, ale pořád ještě patří k mořím s nejbohatším a nejrozmanitějším životem. Někdy však může být pěkně nebezpečný…

Video: Nádherná reakce delfínů na hudbu. ...
Delfíni jsou pověstní vysokou inteligencí, napadlo vás ale někdy, že mají smysl pro hudbu a rytmus? Podívejte se na video z ZOO vodního parku v Turecku, kde jeden návštěvník začal hrát mezi delfíny na klarinet.  

Pohodlí na dovolené: Bez těchto vychytáve...
Česká značka FIXED nabízí řadu praktických doplňků, které cestování zpříjemní a usnadní. Objevte vychytávky, díky kterým si užijete letní dobrodružství naplno

Rebel Moon: Necenzurovaný režisérský sest...
Zack Snyder přidává sex s mimozemšťany a více násilí. Pusťte si upoutávku.

Lee: Nový trailer předvádí Kate Winslet v...
Drama z druhé světové války bude uvedeno v našich kinech.

24 hodin: Chystá se filmová adaptace špio...
Vrátíme se zpátky do světa agenta Jacka Bauera, kde účel světí prostředky.

Blade se nenatočí, dokud vše nebude perfe...
Šéf Marvelu o stále odkládaném Bladeovi. Může se vrátit Wesley Snipes?

2008-2024 JANFORMAN.com  |  cloud architect & private webhosting on     |  low power consumption