[aktualita] Nezaplacené .cz domény budou ...
Ochranná lhůta domén s koncovkou .cz, za které majitel včas nezaplatil, se od 3. srpna opět zkracuje na 60 dní: 30 dnů je doména plně funkční, 30 dnů pak není dostupná, protože je vyřazena z DNS. Oznámil to správce české TLD, sdružení CZ.NIC. Končí tak výjimka, v rámci níž CZ.NIC dočasně prodloužil funkčnost nezaplacených domén z 30 na 60 dnů (ochranná lhůta tak byla celkem 90 dní). Opatření sdružení zavedlo na konci března jako reakci kvůli epidemii koronaviru. „Doufáme, že naše rozhodnutí,…

[aktualita] Cortanana na Androidu a iOS v...
Společnost Microsoft počínaje příštím rokem výrazně zredukuje platformy, na kterých běží jeho hlasová asistentka Cortana, má s ní jiné plány.   Microsoft odřízne začátkem roku 2021 Cortanu z mobilních platforem Android a iOS. Ještě o něco dříve zmizí podpora pro rozšíření třetích stran (typicky schopnost naučit asistentku nové příkazy), ty mají být dokonce odříznuty ještě letos – 7. září. Změna se tak dotkne i některých výrobců hardware, kteří s Cortanou ve svých zařízeních počítali jako se…

[aktualita] Do vedení Hospodářské komory ...
V Hospodářské komoře České republiky poprvé v historii bude hájit své zájmy také český herní průmysl. Předseda Asociace českých herních vývojářů (GDACZ) Pavel Barák se stal jedním ze čtrnácti členů sněmovny společenstev, která je součástí nově zvoleného vedení komory pro roky 2020 až 2023. TIP: České hry loni utržily 4,5 miliardy. Studia nejvíce platí programátorům, nejméně testerům Barák a GDACZ se snaží pro zdejší herní byznys vydobýt pozornost už několik let. Rostoucímu odvětví jde…

[aktualita] Novinky v DAB+ síti Teleko: z...
Na přelomu července a srpna přistoupila společnost Teleko k některým změnám ve své digitální rozhlasové síti. V Olomouci přešla 30. července ze stávajícího kanálu 12B na nový 10B (211,648 MHz). Touto změnou se zlepšilo pokrytí Olomoucka směrem na východ, jih a západ. Nový vysílací kanál má totiž zkoordinován výhodnější vyzařovací diagram do těchto azimutů. V multiplexu Teleko DAB naladíte některé krajské programy Českého rozhlasu, rádia Proglas, Samson a DAB plus TOP40. Od srpna už není…

[aktualita] Policie v USA obvinila z útok...
Sedmnáctiletý mladík z Floridy má být podle obvinění hlavou skupiny, která stojí za bezprecedentním hackem Twitteru z 15. července. Za své spolupracovníky si podle amerických úřadů vybral devatenáctiletého mladíka z Velké Británie a 22letého muže z Floridy. Všichni tři byli obviněni z řady trestných činů v digitálním prostředí, oznámil úřad státního návladního v Northern District of California. Podle oficiálního prohlášení vyšetřovatelé obviněné vypátrali prostřednictvím analýzy kryptoměnových…

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Face...
Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu Lucie Výborná. Její hlas můžeme každé všední dopoledne slyšet z rádia, kde hovoří se zajímavými lidmi nejrůznějších profesí. Ve volném čase se nejraději pohybuje v horách. Tam si, podle svých slov, chodí pro energii, radost, nádech, horizont a pocit sounáležitosti.

Krasobruslař Tomáš Verner se v tichosti o...
Tomáš Verner (34) se před pár měsíci v tichosti oženil se svou thajskou partnerkou Tammy Sutanovou. Svatba byla v březnu a nyní manželé očekávají přírůstek do rodiny. Krasobruslař s manželkou prozradili, že budou mít syna.

Na ohlížení se zpátky není čas ani chuť, ...
Zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková (40) po rozvodu s hokejistou Tomášem Plekancem říká, že na nový vztah nemá čas ani chuť. Věnuje se hlavně dvěma synům a nezahálí ani po pracovní stránce. Nedávno pokřtila klip k písničce Růže.

Seznámení s manželkou bylo romantické, vz...
Pavel Trávníček (69) zavzpomínal na své seznámení s manželkou Monikou, kterou poznal díky show DO-RE-MI. Čím ho mladší partnerka hned zaujala? V rozhovoru pro iDNES.cz přiznal herec i to, že natáčení pohádky Tři oříšky pro Popelku je pro něj dnes už jen mlhavou sentimentální vzpomínkou.


Nápadité hračky dětí uprchlíků - vlastnor...
V odlehlém uprchlickém táboře v Ugandě si jihosúdánské děti vytvářejí své vlastní hračky z bláta, papíru a plastu.  

Tajemné jezero Issyk-kul: Je tu hrob apoš...
Je tak velké, že se mu říká moře. Stále není zcela probádané, obestírá ho řada legend, ale také zvláštních faktů. Vítejte u jezera Issyk-kul, které leží vysoko v kyrgyzských horách.

Jací musíte být a co musíte udělat, abyst...
Stát se kosmonautem je dětským snem mnoha z nás. Většina ale v průběhu dospívání zjistí, že věc není tak jednoduchá, jak se jim zdálo, a pravděpodobnost, že se jim to podaří, je docela malá.

Starověký Sacsayhuamán: Ďáblova pevnost ...
Jižní Amerika je země zaslíbená záhadám a tajemným místům. Jedním z nich je i Sacsayhuamán, pradávná stavba mamutích rozměrů, kterou španělští dobyvatelé považovali za satanovo dílo.

Grey's Anatomy: Dočkají se Chirurgové dal...
Konec tohoto týdne se nesl v oznamování novinek ohledně našich oblíbených Chirurgů. S ohledem na to, že někteří z herců podepsali smlouvy na více let, je dost možné, že po sedmnácté řadě přijdou další dvě. A co nás vůbec v sedmnácté řadě na podzim čeká?

Lucifer: Netflix přichází s první pořádno...
Pátá série je již na dosah, do její premiéry zbývají necelé tři týdny. Nechte se tak na ni nalákat fotografiemi, mezi nimiž najdete i pár z očekávané noirové epizody.

Brave New World: Titulky k epizodě Firefall
České titulky k pátému dílu jsou hotovy a odkaz k jejich stažení naleznete v profilu epizody Firefall. Přejeme příjemné sledování a neváhejte po zhlédnutí díl ohodnotit.

Edna novinky: Love, Victor se stává nejle...
Během července jste mohli vybírat nejlepší seriál června, pojďme se podívat, které seriály u vás bodovaly nejvíce.

2020 JANFORMAN.com