Výzkum: Placené televizi dávají v Česku p...
Využívání placené televize se v Česku obecně liší zejména podle věku televizních diváků, přičemž mladší ji využívají více a starší naopak méně. Bezplatné sledování televizních stanic v pozemním digitálním vysílání preferují diváci nad 45 let. Vyplývá to z výzkumu Atmedia Index, který zajistila agentura Nielsen Admosphere v prvním a druhém čtvrtletí letošního roku se 3939 respondenty. Zadavatelem průzkumu byla společnost Atmedia, která obchodně zastupuje placené kanály.

DVB-T2 Multiplex 24 zahájil vysílání z lo...
Od pondělní druhé hodiny ranní mohou Pražané naladit DVB-T2 Multiplex 24 z dalšího vysílače. Společnost Digital Broadcasting začala šířit signál z lokality Praha-Malešická na 42. kanálu.

Česko je v EU průměrný a zlepšující se in...
Česká republika se Evropské unii řadí mezi průměrné inovátory. V rámci srovnání inovační výkonnosti Unie, které zpracovala Evropská komise a která ukazuje připravenost provádět výzkum a vyvíjet inovace, jsme se umístili na čtrnáctém místě, což je mírný unijní podprůměr. Zároveň patříme mezi země s největším zlepšením. Pětici inovačních lídrů tvoří vedoucí Švédsko následované Finskem, Dánskem, Nizozemskem a Belgií.

Stát k chystanému omezení či zákazu rizik...
Stát k chystané regulaci, která by měla omezit či úplně zakázat přístup dodavatelů ICT technologií (aktuálně zejména těch z Číny včetně Huawei) do významných tuzemských sítí, uspořádá veřejnou konzultaci. Trh, jenž má z regulace kvůli mnohým nejistotám značné obavy, se tak bude moci zapojit do připomínkování. Potvrdil to Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, který na základě pověření Bezpečnostní rady státu regulaci chystá.

Ondřej Krátký (Liftago): Přes Liftago.net...
Jediná otázka, kterou by e-shopy měly klást zákazníkům, je „kam to chcete a kdy“? Sdílení dopravních kapacit může zásadně změnit doručování zásilek, říká šéf služby Liftago.

Je skoro jako rodina, říká o Kurkové orga...
Diverzita a rozmanitost na modelkách, v make-upu i outfitech. Tak vypadal druhý ročník About You Fashion Weeku v Miláně, který skončil před pár dny. Na akci, kde nechyběly modelky Karolína Kurková nebo Heidi Klumová s dcerou Leni, módní policista Jakub Eliáš vyzpovídal organizátora Juliana Jansena.

Trhalo mi to srdce zevnitř, říká partner ...
Během dvaceti hodin, kdy byla Gabriela Soukalová v Alpách ve výšce dvou a půl tisíc metrů a mrazu nezvěstná, prožíval její partner Miloš Kadeřábek chvíle zoufalství. Nyní promluvil o tom, jak na svou přítelkyni v italském Livignu bezmocně čekal.

Je úžasná, spolehlivá, klidná, poctivá. P...
Václav Žmolík (63) sice vystudoval práva, ale zlákalo ho moderování, ať už v televizi, nebo v rozhlase. Jeho dcera Karolína Cingrošová (32) se věnuje opeře, ke které měl blízko i moderátor. V rozhovoru pro Magazín DNES oba promluvili nejen o hudbě.

Nina Popelíková a její idylka u míchačky....
Řadu let se snažila najít maminku, kterou od dětství neviděla. Nakonec se jí to podařilo, přesto si do náruče padnout nemohly. Naopak pevnou oporou jí byl manžel Ota Sklenčka.


Český National Geographic oslavil 20 let
Na stejném místě, kde se přesně před dvaceti lety křtilo první české číslo slavného časopisu National Geographic, se 13. září 2022 konala slavnostní akce k připomenutí tohoto významného výročí.

Cestování s dětmi do zahraničí - tipy a z...
Ve dvou letech už náš syn navštívil 18 zemí a tři kontinenty a vlastně více než polovinu svého života strávil cestováním. Vzhledem k tomu, že milujeme cestování, ani není divu – cestovní doklady jsme mu vyřizovali pouhých 17 dní po narození. Pokud vás láká vyrazit na cesty, ale máte rodinu, možná vás napadá otázka, jaké to vlastně je, cestovat s dětmi? A proč radši nepočkat, až budou větší? V dnešním článku vám proto shrnu své zkušenosti s cestováním s dětmi ve věku 1 až 2 roky. A třeba se právě díky následujícím řádkům vydáte za svým cestovatelským snem.

Mayové přežili tvrdý život v tropickém rá...
Mayská civilizace vyrostla uprostřed jednoho z nejnehostinnějších prostředí světa: v tropickém pralese. Kdo si představuje, že zde ovoce padá ze stromů přímo do úst a není třeba pro shánění potravy vyvinout téměř žádnou práci, ten nemá nejmenší představu, jak agresivní takový prales je a jak obtížné je v něm přežít.

Nový rekordman zvířecí říše: Nejrychlejší...
Není větší než špička prstu, a přitom jde o nelítostného predátora. Mravenec, jehož domovem je Austrálie a jihovýchodní Asie, nastavil nový rekord. Vědci museli k zachycení jeho pohybu využít hodně rychlé kamery.

The Mother: Jennifer Lopez jako drsná zab...
Zasněžená upoutávka láká na namakanou Lopez v roli elitní vražedkyně.

Box Office: Světové pokladny kin opanoval...
Největší humbuk dělá bulvárem propíraný film To nic, drahá, ale 3D klasika jej předběhla. Jan Žižka se vytrácí.

Enola Holmesová 2: Nové dobrodružství She...
První oficiální případ nově otevřené detektivní kanceláře má na stopě Millie Bobby Brown a Henryho Cavilla.

Na nože: Glass Onion – Nová ukázka zve k ...
Další případ detektiva Daniela Craiga láká na pestrou řádku podezřelých.

2008-2022 JANFORMAN.com