[aktualita] SledováníTV přesouvá CS Film ...
Internetová televize SledováníTV rozšiřuje nabídku balíčku Standard o tematické programy CS Film a CS Horror. Tyto stanice byly dosud součástí jen nejvyššího balíčku Premium. CS Film je stanice zaměřená pouze na českou a slovenskou filmovou tvorbu, především pak na filmy vyrobené do 90. let 20. století. CS Horror je český filmový program věnující se výhradně hororovému a mystery žánru. Do vysílání jsou zařazovány pouze filmy a minisérie.  Celkově je v balíčku Standard zařazeno 128 stanic.

[aktualita] Radio Orlicko se rozšíří na R...
Radio Orlicko, regionální rozhlasová stanice z Ústí nad Orlicí, rozšíří svůj signál. V létě zprovozní dvě nové frekvence pro Rychnovsko a krajské město Hradec Králové. „Tímto své dosavadní pokrytí téměř zečtyřnásobí,“ informoval majitel a ředitel stanice Věroslav Musil. Zároveň stanice změní své logo, chystá nový web a aktualizuje zvukový obal. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila Radiu Orlicko dva další kmitočty. V Hradci Králové bude vysílat na frekvenci 105,1 FM, obyvatelé…

[článek] Radim Polčák (MUNI): Evropská ko...
[14 minut čtení] Práva, která nás brání například před sociálním profilováním, máme už dnes. Návrh nové regulace používání systémů s umělou inteligencí přidává zbytečná další pravidla, která se nebudou dát vymáhat, říká vedoucí Ústavu práva a technologií na Masarykově univerzitě. Hlavní potíž základní filozofie evropského návrhu regulace AI spočívá v tom, že Komise předpokládá, že pokud se použije autonomní technologie, je to problém a musíme se jím regulatorně zabývat, říká v rozhovoru pro Lupu vedoucí Ústavu práva a technologií a prorektor Masarykovy univerzity v Brně Radim Polčák.

[článek] Vážná zranitelnost počítačů Dell...
[5 minut čtení] Pokud by měl Intel postavit továrnu v Evropě, chce dotaci deset miliard dolarů. První hra vyžadující ray tracing. Zprávy z IT, každý pátek na Lupě. Vždy v pátek připravuje reportér Jan Sedlák výběr zajímavých zpráv ze světa IT. Co se událo v tomto týdnu?

[aktualita] Internetových domén s koncovk...
Správce české národní domény CZ.NIC dnes po 21:00 zaevidoval doménu s pořadovým číslem 1,4 milionu. Meta poté byla překonána o několik desítek dalších domén. “Od začátku roku vzrostl počet domén s českou národní koncovkou o 28 434 a pokračuje tak trend, který odstartoval v roce 2020 v souvislosti s pandemii koronaviru,” uvádí CZ.NIC. “Registrovaných domén .CZ stále přibývá. Podle našich statistik vzrostl v loňském roce jejich počet oproti roku 2019 o 3,2 procenta. Částečně k tomu přispěla…

Tvář dali Karlu IV., Kleopatře i Sissi. O...
Když zavřete oči a představíte si Karla IV. nebo Kleopatru, nemají náhodou podobu herců Vlastimila Brodského a Liz Taylor? To je prostě film. Jak moc se podobají životy herců příběhům a postavám, které ztvárnili?

Vévodkyně Kate bilancuje pandemii: ukryla...
Vévodkyně Kate a princ William si založili vlastní kanál na YouTube. Z následníka trůnu a jeho manželky jsou tak nově i vlogeři. Kate podpořila v aktuálním videu pětiletou holčičku Milu. Ta onemocněla leukémií a kvůli pandemii se v době šíření koronaviru a lockdownu nemůže setkat se svou rodinou.

Akční hrdina Steven Seagal daroval prezid...
Americký herec Steven Seagal se v Caracasu setkal s venezuelským prezidentem Nicolásem Madurem. Bývalý hrdina akčních filmů, který má od roku 2016 i ruské občanství, přijel do venezuelské metropole jako zvláštní vyslanec Ruska a autoritářskému prezidentovi předal samurajský meč.

Ty jsi ale habán. Slova, kterým dali půvo...
Po kom se jmenuje slavná značka rumu nebo ostrov v jihovýchodní Asii? Obklopuje nás spousta věcí, jimž věnovali svoje jméno ti, kteří žili (možná taky ne) před námi. Zapátrejme spolu v historii a odhalme příběhy, které přežily věky.


V novém čísle se věnujeme především oceánům


Chystáte se letos kempovat? Pro nováčky m...
Pod vlivem pandemie změnila řada lidí svůj pohled na trávení dovolené. Stále není jasné, jak to bude toto léto s cestováním letadlem do klasických dovolenkových destinací, jako je Turecko, Egypt, Řecko… Lidé pomalu začínají hledat alternativní cesty trávení volného času. Pandemie tak nepřímo napomohla tomu, že se začínají odklánět od cestovních kanceláří a raději si plánují dovolenou sami.

Co se stane, když lidské tělo zasáhne ble...
Zásah bleskem bývá v 80% případů smrtelný. Záleží na intenzitě, síle blesku, zda máte v době zásahu u sebe  kovové předměty. Popáleniny vytvoří zvláštní kresby v místě krevního řečiště. V galerii najdete fotografie lidí, kteří tuto hrůznou zkušenost mají za sebou, a podařilo se jim přežít.

Jak odhalíte i velmi rafinovaného lháře? ...
Upřímnost zušlechťuje a léčí duši. Nedílnou součástí života je ale také lež a těžko by kdokoli o sobě mohl tvrdit, že nikdy nelhal. U zvířat je lež často dokonce otázkou života a smrti. A jak je to u lidí?

The Walk: Apokalyptické zemětřesení roztr...
Táta od rodiny se uprostřed zkázy vydá v novém thrilleru za svými milovanými.

Stu: Mark Wahlberg výrazně přibral kvůli ...
Snímek podle skutečných událostí sleduje život muže, jenž zkusil box i kněžství.

Mission: Impossible 7: Tom Cruise hovoří ...
Jsou tu nové oficiální fotky z natáčení s parní lokomotivou.

Finch: Tom Hanks postavil robota pro svéh...
Nová sci-fi s Hanksem konečně míří mezi diváky.

2020 JANFORMAN.com